Wieczornica patriotyczna
04.11.2024Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.
Obchody Dnia Świętego Marcina
04.11.2024Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Świętego Marcina organizowanego w naszej szkole !
Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2024/2025
10.09.2024Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowiczkach informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego zostały ustalone w roku szkolnym 2024/2025 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych:
02 stycznia 2025 r., 03 stycznia 2025 r., 02 maja 2025 r., 13 maja 2025 r.,14 maja 2025 r., 15 maja 2025 r., 02 czerwca 2025 r., 20 czerwca 2025 r.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024/2025
28.06.2024W zakładce Z życia szkoły / Wykaz podręczników zostały umieszczone listy podręczników do poszczególnych klas obowiązujące w szkole w roku szkolnym 2024/2025, w tym do zakupienia przez rodziców.
Wycieczka klas IV i V do Poznania
28.05.2024„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem– staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”
Józef Piłsudski15 maja wczesnym rankiem, bo o godz. 5.45 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż do Poznania- Szlakiem Piastów. Dlaczego Szlakiem Piastów? Ponieważ każdy zna legendę o Lechu, Czechu i Rusie, która być może zawiera w sobie cząstkę prawdy. Wśród łagodnie pofalowanego krajobrazu Wielkopolski, pełnego jezior i czystych rzek, ponad tysiąc lat temu powstała Polska. Tutaj rodziła się potęga, sława Piastów, ich bohaterskich czynów i mądrych decyzji, na których wyrosły fundamenty naszego państwa.
Pierwszym punktem wycieczki był Ostrów Tumski, który zdaniem większości historyków jest miejscem chrztu Polski. Zwiedziliśmy Katedrę i podziemia, w których znajdują się: królewskie grobowce; chrzcielnica – domniemane miejsce chrztu Mieszka i jego ludu. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania (to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury, które mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami). Uczestniczyliśmy w przygotowaniu rogali świętomarcińskich pomagając Rogalowemu Mistrzowi, przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Usłyszeliśmy legendy o powstaniu Rogali, poznaliśmy gwarę poznańską. Wszystko w swobodnej, pełnej humoru atmosferze. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy Certyfikaty Rogalowego Czeladnika i skosztowaliśmy rogali świętomarcińskich. Na Starym Rynku obejrzeliśmy trykające się rogami na wieży poznańskiego Ratusza Koziołki (Pyrka i Tyrka) i spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta. Trochę zmęczeni udaliśmy się do miejsca noclegowego. Drugi dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od wizyty w Parku Dinozaurów w Rogowie. Przeszłość Ziemi stała jak żywa przed naszymi oczami. Spotkaliśmy wielkiego diplodoka, tyranozaura, a nad głowami widzieliśmy pterodaktyle. Spacer po malowniczych okolicach jeziora Rogowskiego zmienił się w niezapomnianą przygodę. Kolejnym punktem poznającym naszą historię był Biskupin, a dokładnie Muzeum Archeologiczne, gdzie przenieśliśmy się w czasie, uczestnicząc w zajęciach muzealnych: „Życie codzienne mieszkańców Biskupina”. Nie tylko mogliśmy zobaczyć tu rekonstrukcje chat sprzed setek czy nawet tysięcy lat, ale jednocześnie poznać zwyczaje żyjących tu kiedyś ludzi, ich pracę i rzemiosło. Po tych historycznych wrażeniach udaliśmy się na przejażdżkę kolejką wąskotorową, a następnie na obiadokolację. Ostatni dzień zgłębiania naszej historii rozpoczęliśmy zwiedzaniem pierwszej stolicy Polski- Gniezna. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas Bazylika w Gnieźnie, zwana archikatedrą gnieźnieńską lub sanktuarium św. Wojciecha. Pochowany jest w niej Św. Wojciech, główny patron Polski. Bazylika to miejsce, w którym odbyły się koronacje królewskie. Mogliśmy także zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach. Niestety „ Co dobre szybko się kończy”, nadszedł czas naszego powrotu do domu. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni.
Klasa IV i V
Apel z okazji Święta 3 maja
28.05.202426.04.2024r. Odbył się w naszej Szkole uroczysty Apel z okazji Święta 3 maja. Spotkaliśmy się, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. To wydarzenie historyczne uświadomiło nam jak ważną rolę w czas współczesnych pełni dokument jakim jest konstytucja.
Konstytucję uchwalono w 1791 roku była ona pierwszą konstytucją w Europie i druga na świecie po Konstytucji amerykańskiej. Określała ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Dała nadzieję na wyjście z upadku, zmiany w kraju na powrót do byłem świetności. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i miłowania wolności.
Po to przypominamy to wydarzenie historyczne by czerpać z nich siłę, mądrość oraz wartości, które pozwalały Polakom przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek dwudziesty. To po to właściwie przypominamy Polakom o tych, którzy żyli i działali na rzecz Ojczyzny.
R.S, R.K
Wielkanoc 2024
25.03.2024Z okazji Świąt Wielkanocnych,
przesyłamy koszyk pełen szczerych życzeń,
wpleciony pomiędzy wiosenne kwiaty,
lukrowane babki i kolorowe pisanki.
Zdrowych, pogodnych Świąt, które napełnią serca radością ,
serdecznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi
oraz samych słonecznych i spokojnych dni.
Wesołego Alleluja !
Wielkanoc 2024 Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
ZSP w Pawłowiczkach
Polityka Ochrony Małoletnich
29.01.2024Informuję, że w dniu 10 stycznia 2024 r. wprowadzona została Zarządzeniem nr 1/2024 Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowiczkach Polityka Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem.
Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z dokumentem.Janusz Węgrzyn - dyrektor Zespołu
Rekrutacja do przedszkola i szkoły podstawowej na rok 2024/2025
26.01.2024Informuję, że na stronie BIP Zespołu opublikowano:
1. Zarządzenie Wójta Gminy Pawłowiczki w sprawie terminów rekrutacji do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej.
2. Uchwałę Rady Gminy Pawłowiczki w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Pawłowiczki, przyznania kryteriom określonej liczby punktów i określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;
3. Uchwałę Rady Gminy Pawłowiczki w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznej szkoły podstawowej, przyznania kryteriom określonej liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia
Dyrektor Zespołu - Janusz Węgrzyn
Jarmark świąteczny.
19.12.2023Tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowiczkach miał nieco inną formułę niż do tej pory. Impreza odbyła się 16 grudnia na terenie szkoły, zarówno w obiekcie, jak i na zewnątrz. Głównym organizatorem była Rada Rodziców ZSP, ale w przygotowania i przeprowadzenie kiermaszu aktywnie włączyli się dosłownie wszyscy - dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.
W sali gimnastycznej zaprezentowały sie przedszkolaki, które jak zawsze zachwyciły publiczność. Prawdziwą świąteczną niespodziankę sprawiły nauczycielki szkoły i przedszkola, które przygotowały bożonarodzeniową inscenizację oraz taniec. Oglądając i słuchając wszystkich występów, można było skosztować doskonałych wypieków mam , przy kawce i herbatce.
Z kolei na świeżym powietrzu czekały na uczestników kulinarne niespodzianki w postaci bigosu, grochówki i pieczonych jabłuszek. Tam też, można było zaopatrzyć się w stroiki, skrzaty i choinki z tutejszej plantacji. Do tego piękna iluminacja i dekoracje stworzyły prawdziwą świąteczną atmosferę.
Specjalnie dla najmłodszych, pojawił się Mikołaj podwieziony na quadzie. Przesiadł się na prawdziwe, zabytkowe konne sanie i częstował wszystkie dzieci słodyczami.
Było też stoisko z frytkami, oblegane głównie przez uczniów. Tuż obok , ciesząca się bardzo dużym powodzeniem świetlicowa loteria fantowa. Wszystkie fanty powstały dzięki wspólnemu wysiłkowi dzieci i wychowawczyń świetlicy. W tym samym czasie w przedszkolu odbywały się świąteczne warsztaty plastyczne, prowadzone przez jedną z mam.
Bardzo duże zaangażowanie i współpraca rodziców , nauczycieli i dzieci , przyniosły dużo radości i satysfakcji organizatorom i wszystkim uczestnikom.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas.
W.S.K
"Gramy w piłkę ręczną."
18.12.2023W tym roku szkolnym, nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie „Gramy
w ręczną” dla uczniów klas I-III. Trwał on do 15 grudnia, ale będzie nadal kontynuowany. Dzieci spotykały się 3 razy w tygodniu. Zajęcia prowadziła p. Edyta Zatorska. Poprzez program gier i zabaw z piłką ręczną, w czasie którego, oprócz rozwoju ogólnego, dzieci rozwijały podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną. Poprzez zabawy ruchowe dzieci zdobyły i będą nadal rozwijały takie umiejętności techniczne, jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz umiejętności poruszania się po określonej przestrzeni boiska z wykorzystaniem naturalnych form ruchu jak bieg, skok, zatrzymanie się, zmiana kierunku poruszania się, a także poznawać podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną. W ramach tego projektu otrzymaliśmy piłki i przenośne bramki oraz koszulki dla dzieci. E.Z.7
WARSZTATY CHEMICZNE – realizacja projektu „Magia światła Łukasiewicza”
07.09.2023W dniach 20 – 21 września 2023 roku w naszym zespole realizowane będą warsztaty chemiczne w ramach Projektu „Magia Światła Łukasiewicza”. Celem projektu jest popularyzacja chemii, jako nauki, wśród dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Inicjatywy projektu mają za zadanie pomóc dzieciom w zrozumieniu podstawowych zagadnień chemicznych w łatwy i przystępny dla nich sposób oraz umożliwić zapoznanie się z postacią Ignacego Łukasiewicza – wybitnego polskiego chemika, farmaceuty, przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej i pioniera przemysłu naftowego.
Rodzice uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie proszeni będą o podpisanie formularzy: zgody na uczestnictwo i zgody na udostępnienie wizerunku.
Wycieczka do Miasteczka Twinpigs w Żorach
13.06.2023Dnia 02.06.2023r. klasa I i III wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do westernowego miasteczka „Twinpigs - Amerykański Park Rozrywki w Żorach”. Miasteczko Westernowe „Twinpigs” to klimatyczny
i atrakcyjny park rozrywki. To przede wszystkim miasteczko kowbojskie, gdzie dzieci mogły poczuć atmosferę Dzikiego Zachodu. Przywitały nas wystrzały z rewolweru, co mówiąc szczerze wzbudziło najpierw strach, a potem ciekawość. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji jakie proponuje Park Rozrywki. Twinpigs jest podzielone na tematyczne strefy nawiązujące do historii i kultury zza oceanu. Odkrywanie Ameryki rozpoczyna się wraz z Kolumbem przy wejściu, dalej na dzieci czeka m.in. wulkan Kohala, hawajska plaża. Następne dzieci zmierzyły się z Lasem Przygód czekała tam na nich kolejka wąskotorowa, domki na drzewach, leśne molo oraz park linowy. W miasteczku mogliśmy zobaczyć jak to na "Dzikim Zachodzie" bywało czyli napad na bank z prawdziwym wysadzeniem sejfu i strzelaniną, pojedynek rewolwerowców na głównej ulicy miasta, prawdziwego szeryfa i bandytów. Najbardziej niezapomnianych wrażeń dzieciom dostarczyła strefa „Meksyk” oraz „Powrót do przyszłości” tam zwiedzali Nawiedzoną Sztolnię, Tajemnicze Podziemie. Znakomitą zabawę mieli na Wahadle Montezumy i różnych innych karuzelach. Chwilę relaksu zapewniło kino 5D oraz Zwierzyniec, gdzie czekały na dzieci oswojone zwierzęta owce kameruńskie, kozy oraz daniele.To była dla nas wszystkich ciekawa przygoda pełna wrażeń, emocji było co nie miara. R.K
1
Nawigacja
Archiwum Aktualności