• Wielkanoc 2024

            25.03.2024

            Z okazji Świąt Wielkanocnych,

            przesyłamy koszyk pełen szczerych życzeń,

             wpleciony pomiędzy wiosenne kwiaty,

            lukrowane babki i kolorowe pisanki.

            Zdrowych, pogodnych Świąt, które napełnią serca radością ,

             serdecznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi

            oraz samych słonecznych i spokojnych dni.

            Wesołego Alleluja !

             

                              Wielkanoc 2024                                                              Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

                                                                                             ZSP w Pawłowiczkach

          • Rekrutacja do przedszkola i szkoły podstawowej na rok 2024/2025

            26.01.2024

            Informuję, że na stronie BIP Zespołu opublikowano:

            1. Zarządzenie Wójta Gminy Pawłowiczki w sprawie terminów rekrutacji do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej.

            2. Uchwałę Rady Gminy Pawłowiczki w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Pawłowiczki, przyznania kryteriom określonej liczby punktów i określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;

            3. Uchwałę Rady Gminy Pawłowiczki w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznej szkoły podstawowej, przyznania kryteriom określonej liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia

            Dyrektor Zespołu - Janusz Węgrzyn

          • Jarmark świąteczny.

            19.12.2023

            Tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowiczkach miał nieco inną formułę niż do tej pory.  Impreza odbyła się 16 grudnia na terenie szkoły, zarówno w obiekcie, jak i na zewnątrz. Głównym organizatorem była Rada Rodziców ZSP, ale w przygotowania i przeprowadzenie kiermaszu aktywnie włączyli się dosłownie wszyscy - dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

            W sali gimnastycznej zaprezentowały sie przedszkolaki, które jak zawsze zachwyciły publiczność. Prawdziwą świąteczną niespodziankę sprawiły nauczycielki szkoły i przedszkola, które przygotowały bożonarodzeniową inscenizację oraz taniec. Oglądając i słuchając wszystkich występów, można było skosztować doskonałych wypieków mam , przy kawce i herbatce.

            Z kolei na świeżym powietrzu czekały na uczestników kulinarne niespodzianki w postaci bigosu, grochówki i pieczonych jabłuszek. Tam też, można było zaopatrzyć się w stroiki, skrzaty i choinki z tutejszej plantacji.  Do tego piękna iluminacja i dekoracje stworzyły prawdziwą świąteczną atmosferę.

            Specjalnie dla najmłodszych, pojawił się Mikołaj podwieziony na quadzie. Przesiadł się na prawdziwe, zabytkowe konne sanie i częstował wszystkie dzieci słodyczami.

             Było też stoisko z frytkami, oblegane głównie przez uczniów. Tuż obok , ciesząca się bardzo dużym powodzeniem świetlicowa loteria fantowa. Wszystkie fanty powstały dzięki wspólnemu wysiłkowi dzieci i wychowawczyń świetlicy. W tym samym czasie w przedszkolu odbywały się świąteczne  warsztaty  plastyczne, prowadzone przez jedną z mam.

                      Bardzo duże zaangażowanie i współpraca rodziców , nauczycieli i dzieci , przyniosły dużo radości i satysfakcji organizatorom i wszystkim uczestnikom.

                                    Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas.           

                                                                                                                                                    W.S.K   

          • "Gramy w piłkę ręczną."

            18.12.2023

            W tym roku szkolnym,  nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie „Gramy
             w ręczną” dla uczniów klas I-III. Trwał on do 15 grudnia, ale będzie nadal kontynuowany. Dzieci spotykały się 3 razy w tygodniu. Zajęcia prowadziła p. Edyta Zatorska. Poprzez program gier i zabaw z piłką ręczną, w czasie którego, oprócz rozwoju ogólnego, dzieci rozwijały podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną. Poprzez zabawy ruchowe dzieci zdobyły i będą nadal rozwijały takie umiejętności techniczne,  jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz umiejętności poruszania się po określonej przestrzeni boiska z wykorzystaniem naturalnych form ruchu jak bieg, skok, zatrzymanie się, zmiana kierunku poruszania się, a także poznawać podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną. W ramach tego projektu otrzymaliśmy piłki i przenośne bramki oraz koszulki dla dzieci.                       E.Z.

          • WARSZTATY CHEMICZNE – realizacja projektu „Magia światła Łukasiewicza”

            07.09.2023

            W dniach 20 – 21 września 2023 roku  w naszym zespole realizowane będą warsztaty chemiczne w ramach Projektu „Magia Światła Łukasiewicza”. Celem projektu  jest popularyzacja chemii, jako nauki, wśród dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Inicjatywy projektu mają za zadanie pomóc dzieciom w zrozumieniu podstawowych zagadnień chemicznych w łatwy i przystępny dla nich sposób oraz umożliwić zapoznanie się z postacią Ignacego Łukasiewicza – wybitnego polskiego chemika, farmaceuty, przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej i pioniera przemysłu naftowego.
            Rodzice uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie proszeni będą o podpisanie formularzy: zgody na uczestnictwo i zgody na udostępnienie wizerunku.

          • Wycieczka do Miasteczka Twinpigs w Żorach

            13.06.2023

            Dnia 02.06.2023r. klasa I i III wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do westernowego miasteczka „Twinpigs - Amerykański Park Rozrywki w Żorach”. Miasteczko Westernowe „Twinpigs” to klimatyczny
            i atrakcyjny park rozrywki. To przede wszystkim miasteczko kowbojskie, gdzie dzieci mogły poczuć atmosferę Dzikiego Zachodu. Przywitały nas wystrzały z rewolweru, co mówiąc szczerze wzbudziło najpierw strach, a potem ciekawość. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji jakie proponuje Park Rozrywki. Twinpigs jest podzielone na tematyczne strefy nawiązujące do historii i kultury zza oceanu. 
            Odkrywanie Ameryki rozpoczyna się wraz z Kolumbem przy wejściu, dalej na dzieci czeka m.in. wulkan Kohala, hawajska plaża. Następne dzieci zmierzyły się z Lasem Przygód czekała tam na nich kolejka wąskotorowa, domki na drzewach, leśne molo oraz park linowy. W miasteczku mogliśmy zobaczyć jak to na "Dzikim Zachodzie" bywało czyli napad na bank z prawdziwym wysadzeniem sejfu i strzelaniną, pojedynek rewolwerowców na głównej ulicy miasta, prawdziwego szeryfa i bandytów. Najbardziej niezapomnianych wrażeń dzieciom dostarczyła strefa „Meksyk” oraz „Powrót do przyszłości” tam zwiedzali Nawiedzoną Sztolnię, Tajemnicze Podziemie. Znakomitą zabawę mieli na Wahadle Montezumy i różnych innych karuzelach.  Chwilę relaksu zapewniło kino 5D oraz Zwierzyniec, gdzie czekały na dzieci oswojone zwierzęta owce kameruńskie, kozy oraz daniele.

            To była dla nas wszystkich ciekawa przygoda pełna wrażeń, emocji było co nie miara.                             R.K

          • Jak przygoda to tylko w Warszawie.

            29.05.2023

            17 maja wczesnym rankiem, bo o godz. 6.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż do Warszawy. Dlaczego do Warszawy?, ponieważ to nasza stolica, to miasto, którego historię powinien znać każdy Polak, wreszcie to miejsce pełne zabytków i wielu  atrakcji. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy był największy port lotniczy w Polsce- lotnisko Chopina. Z okien tarasu widokowego mogliśmy podziwiać startujące i lądujące samoloty. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów na interaktywnych wystawach. Pełni wrażeń udaliśmy się do pobliskiej stacji metra i przejechaliśmy kilka przystanków, żeby poczuć się jak warszawiacy, których każdego dnia podziemna kolejka transportuje do pożądanego miejsca. Atrakcją był także wyjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiać Warszawę z wysoka. Trochę zmęczeni udaliśmy się do miejsca noclegowego. Drugi dzień zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tam spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadzał nas po Zamku Królewskim. Naszą uwagę zwróciły Komnaty Królewskie, szczególnie Sala Tronowa i Wielka. Podziwialiśmy dzieła  Jana Matejki. Braliśmy udział w grze miejskiej „Stare miasto bez sztampy”. Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny   i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Po tak olbrzymiej porcji zwiedzania, musieliśmy odpocząć. Ostatni dzień w Warszawie rozpoczęliśmy spacerem po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a także po Łazienkach Królewskich. Spacerowaliśmy po parku wśród drzew, krzewów i kwiatów, oglądając otaczające nas widoki, liczne rzeźby i podziwiając perły europejskiej architektury. Mogliśmy zobaczyć z bliska Pałac na Wyspie, jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym. Do zdjęć „pozowały” nam przepiękne pawie i wiewiórki. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien busa: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Pałacu w Wilanowie. To piękny, obszerny, bogato zdobiony, w każdej sali przepełniony dziełami sztuki Pałac. To tutaj w przeszłości mieszkał wybitny polski król, a za razem hetman Jan III Sobieski. To stąd wyruszał on na wojnę do Wiednia.  Na każdym z nas wywarł nieziemskie wrażenie. Niestety „ Co dobre szybko się kończy” nadszedł czas naszego powrotu do domu. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni.

            Klasa IV

          • Wiwat Trzeci Maj!

            08.05.2023

            28 kwietnia 2023r, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas III-VIII przedstawili nam dzieje powstania konstytucji.

            To wydarzenie historyczne pomogło nam uświadomić jaką ważną rolę w czasach współczesnych pewni dokument jakim jest konstytucja. Konstytucję uchwalono w 1791r. była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Określała ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Dała nadzieję na wyjście z upadku, zmiany w kraju na powrót do byłej świetności. Nasi przodkowie wiedzieli, rozumieli czym jest prawdziwa wolność i potrafili znaleźć wyjście dla upadającej Ojczyzny.

             Po to przypomnieliśmy tę kartę historii by czerpać z nich siłę i mądrość oraz wartości, które pozwoliły Polakom przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek dwudziesty. To właśnie po to przypominamy wszystkim Polakom rozproszonym po całym świecie o tych którzy żyli i działali na rzecz Ojczyzny.

          • Festiwal Piosenki Ekologicznej

            28.04.2023

            26 kwietnia  2023 r. odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej pn. "My chcemy grać w zielone, którego organizatorem był Klub Młodego Ekologa. W tym dniu w naszej szkole królowały przyrodnicze barwy, panowała gorąca atmosfera, a scenę w pełni opanowały dzieci  w różnym wieku  Po raz kolejny mogliśmy się przekonać ,ze uczniowie ze szkół naszej gminy  to kopalnie talentów... także wokalnych i tanecznych. Kolorowe stroje, wyjątkowe barwy głosu, bogata scenografia i bogactwo rekwizytów to nie wszystko Festiwal uświetniły także pokazy taneczne i recytacje wierszy o tematyce ekologicznej wykonane prze uczniów klasy II.  Działo się o wiele więcej, trudno to opisać jednak słowami. Dlatego zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji. Zwycięzcami tegorocznego festiwalu zostali:

            Kategoria klasy I-III

             soliści - Lena Koczalla

             duet - Marysia Orszulak i Zuzia Ofmańska

            zespół-,,Iskierki’’

            Kategoria klasy IV-VIII

            soliści- Amelia Kasprzak

            zespół -Cantare

            Jesteśmy ogromnie dumni ,gdyż wszyscy laureaci to reprezentanci naszej szkoły .Dla wszystkich uczestników festiwalu  były nagrody sfinansowane przez Urząd Gminy w Pawłowiczkach oraz Związek Międzygminny Czysty Region. Uroczystego wręczenia dyplomów oraz prezentów dokonali jurorzy .Skromnymi dyplomami podziękowano również nauczycielom , którzy przygotowali swoich podopiecznych do konkursu piosenki. Wszystkim uczestnikom, opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy Was już za  rok.                             HW

          • APEL WIELKANOCNY

            06.04.2023

            Środa to ostatni dzień zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną. Przed nami kilka niezwykłych dni: Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Aby wprowadzić nas w atmosferę tych niezwykłych i ważnych świąt, 5 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, zorganizowany przy współpracy samorządu uczniowskiego oraz szkolnej scholi, prowadzonej przez panią Jolantę Gorajczyk. Treść apelu przypomniała wszystkim tajemnicę Wielkiego Postu i radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Całość występu przeplatana była pięknymi piosenkami wielkopostnymi oraz wielkanocnymi, wprowadzającymi nas w podniosły nastrój. Wyjątkowo pięknie zaprezentowały się dzieci z przedszkola, śpiewając i tańcząc w radosnym uniesieniu. Uczennice z klasy 6 odśpiewały „Alleluja”, a grupa wesołków z klasy 8 zaprezentowała taniec pisanek. Nie zabrakło też zająca, który paradując przez salę, obdarował dzieci słodyczami.

            Na zakończenie spotkana pan dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym  w przygotowanie uroczystości oraz złożył całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

                                                                                                                                  E.K.

          • DZIEŃ WODY

            22.03.2023

            Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także my, społeczność naszej szkoły, podnosząc tym samym świadomość na temat zagrożeń płynących z alarmujących danych, na temat coraz częstszego jej braku na świecie. W związku z tym przygotowaliśmy dla każdego ucznia plakietki przypominające o tym, by wodę szanować. Uczniowie z VIII klasy przygotowali również gazetkę dotyczącą ciekawostek związanych z wodą.

            Wszyscy zgodnie przyznają- woda jest super!                                                                    E.K.

          • Dzień Św. Patryka

            22.03.2023

            Pierwszy dzień wiosny za nami. Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy wspólną zabawą. Przy okazji wspólnego świętowania nasi uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie wiedzy o Irlandii i Św. Patryku, który to konkurs odbył się w Dzień Św. Patryka 17-tego marca. W ten dzień uczniowie i pracownicy szkoły ubrani byli zgodnie z Irlandzką tradycją, na zielono. W tymże dniu wybraliśmy również najbardziej zieloną osobę w całej szkole. W obydwu konkursach konkurencja była spora. Dziękujemy wszystkim za tak aktywny udział. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę i zielone wspomnienia.                           A.P.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

            22.03.2023

            No i zaczęło się…

            Wiosennego słońca wprawdzie zabrakło, ale nastroje w szkole były iście wiosenne: wesoło, szałowo, kolorowo! Była zumba i pokaz mody z wykorzystaniem odpadów, największe emocje wzbudził jednak pokaz talentów. Mamy wspaniałe dzieci potrafiące śpiewać, tańczyć, malować, piec pyszne ciasteczka, naśladować odgłosy zwierząt, dzieci z talentem aktorskim i sportowym.

            Dzieciaki, jesteście niesamowite!                                                                 E.K.

          • Spotkanie autorskie

            08.03.2023

            Dzisiejsze przedpołudniowe godziny dla uczniów klasy piątej i szóstej były wyjątkowe. Dzieci spotkały się z Panią Renatą Piątkowską – autorką książki dla młodzieży ,, Która to Malala?” Pisarka w bardzo poruszający sposób opowiedziała o prawdziwej historii pakistańskiej dziewczynki Malali  Yousafzai – blogerce, która miała odwagę opisać sytuację dziewcząt  w pakistańskim szkolnictwie omal nie przypłacając tego życiem. To wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas. O tym, że zawsze warto walczyć i pomagać słabszym. Spotkanie uświetniło wystąpienie Pani Malwiny Kożurno, która wspaniale odczytała fragmenty bloga redagowanego przez Malalę. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowiczkach  za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.                      I.K.