15.05.23r.  poniedziałek

Zupa ogórkowa z wkładką, bułka pszenna,

( surowce : skrzydła drobiowe, filet drobiowy, sól, lubczyk, pietruszka,  ogórki kwaszone, marchew, kalafior, ziemniaki, bułka pszenna 50g)

(alergeny : mąka pszenna, seler,)

16.05.23r. wtorek

Mielone zraziki z ziemniakami, surówka z kapusty pekińskiej, kompot wieloowocowy

(surowce : mięso mielone wieprzowe,  bułka pszenna, jajka, sól, pieprz, czosnek, zioła, bazylia, cebula, olej rzepakowy, ziemniaki, mleko, kapusta pekińska, marchew, jabłka, kukurydza, kompot wiśniowy, kompot czarna porzeczka,)

(alergeny: jaja, mleko,)

17.05.23r. środa

Risotto z mięsem drobiowym, ryż, bukiet warzyw, woda z cytryną

(surowce: filet drobiowy, sól, pieprz, bazylia, papryka, lubczyk, zioła prowansalskie, czosnek, ryż parboleid, masło, bukiet warzyw: kalafior, marchew, brokuły,  woda przegotowana, cytryna )

18.05.23r. czwartek

Kotlet schabowy z ziemniakami, marchew z groszkiem na gęsto, woda przegotowana

(surowce : mięso schab b/k, sól, pieprz, mąka pszenna, jajka, bułka tarta, olej, ziemniaki, marchew, groszek, masło, mąka pszenna, woda przegotowana)

(alergeny : mąka pszenna, jaja)

19.05.23r. piątek

Makaron z serem masłem i cukrem, owoc, kompot wieloowocowy

(surowce: twaróg półtłusty, makaron pszenny, masło, cukier, sól, woda przegotowana,  kompot truskawkowy)

(alergeny: mąka pszenna, mleko)

SMACZNEGO !

ZASTRZEGAMY SOBIE PRAWO ZMIAN W  JADŁOSPISIE

Podwieczorek:

15.05.2023r.- owoc

16.05.2023r.- jogurt naturalny

17.05.2022r. – owoc

18.05.2023r. – serek waniliowy

19.05.2023r. – owoc

„Wykaz składników serwowanych potraw a w szczególności zawartych w nich alergenach dostępny u intendenta szkoły.”

22.05.23r.  poniedziałek
          Zupa pomidorowa z wkładką, bułka pszenna,
          ( surowce : skrzydła drobiowe, filet drobiowy, sól, lubczyk, pietruszka, koncentrat pomidorowy,  warzywa 64% : marchewka, seler, pietruszka, makaron nitki, bułka pszenna 50g)
          (alergeny : mąka pszenna, seler,)